Прва руска међународна школа у Србији

Прва руска међународна школа „Валентина Терешкова“ је својеврсна нова, јарка звезда на образовном небу Србије. Посебност ове школе је то што обједињује најбоље елементе традиције и образовања два историјски блиска народа – Срба и Руса.

Једина руска школа призната и од стране Министарства просвете Владе Републике Србије решењем под бројем 022-5-16/2017-07

Наши ученици су јединствени креатори стварања историје српско-руских односа 21. века!

Образовни програм се реализује искључиво на руском језику, по руским програмима федералног базичног образовног плана Руске Федерације у складу са Федералним државним образовним стандардом (ФГОС). Такође, у школи се реализује општеобразовни програм, који обухвата изучавање енглеског језика (од 2. разреда), као и појачано изучавање српског језика, као факултативног предмета.

ОБРАЗОВНИ ПРОГРАМ

Небо није граница!

Мото школе је – НЕБО НИЈЕ ГРАНИЦА – иначе мисао легенде Руске Федерације, Валентине Терешкове, прве жене која је „крочила“ у свемир, а чије име поносно носи Прва руска међународна школа у Београду.

Реч директора